Co vás zajímá a na co se ptáte

Ano, snažili jsme se ve spolupráci s Mgr. Podhornou shrnout toto téma v rámci Stravy. Lze použít všechny recepty našich babiček jako je cibule s medem, zázvorový čaj, česnekový extrakt, citrón, skořice, dále bazalka, černý pepř, kurkuma, echinacea, extrakty z konopí. Pokud užíváte léky, dejte si vždy pozor, aby přírodní prostředek neovlivňoval účinek léků (pozor zejména při užívání warfarinu).

V této fázi opravdu necvičte, snažte se tělu dát klid, aby se mohlo s nemocí srovnat).
Po odeznění příznaků (pozor, někdy je nemoc dvoufázová), postupně během 14 dní si přidávejte pohybovou aktivitu tak, abyste dosáhli na úroveň před nemocí. Poslouchejte své tělo, to Vám řekne, jestli to děláte dobře (neadekvátní pocení, nadměrná únava, dušnost apod. značí, že máte zpomalit).

Pokusit se změnit životní styl.
Práce opravdu není zajíc a neuteče. 6-8 hodin spánku je základní předpoklad pro prevenci onemocnění. Hřbitovy jsou plné těch, co „museli“ ještě měsíc vydržet. Nechoďte spát s mobilem, nebrouzdejte sociálními sítěmi, vyvětrejte, kupte si dobrou matraci. Nejezte před spaním.

Určitě doporučuji nastudovat autogenní trénink, v oblasti mezilidských vztahů doporučuji Petra Casanovu a jeho First Class, v rámci funkční medicíny vyšla nyní krásná kniha Jana Vojáčka „Umění být zdráv“. Pro psychosomatickou medicínu pro všechny věkové kategorie doporučuji knihy Jana Hnízdila nebo Radkina Honzáka. Četli jste něco zajímavého? Napište nám a doporučte i ostatním.

Onemocnění na COVID 19 nezáleží na tom, jestli kouříte nebo ne. Podle světové literatury, ale pokud přestanete kouřit, můžete snížit riziko těžkého průběhu. Navíc, pokud vydržíte nekouřit, tak za 5 let bude Vaše riziko vzniku infarktu myokardu skoro takové, jako byste nekouřili. Normální je nekouřit.

Ano, všechny přípravky určené k odvykání kouření mají prokazatelnou účinnost při řádné dodržování užívání. Stejně jako nyní V ČR nově dostupné přípravky s účinnou látkou CYTISIN. O nejvhodnějším přípravku a formě odvykání je vhodné se poradit s našimi odborníky z Centra pro odvykání kouření. Při odvykání s odbornou pomocí se šance několikrát zvyšuje. Více informací naleznete ZDE.