#KnihaTydne | Jan Hnízdil, Zuzana Baluchová: O bolesti zad

19. 4. 2021

Tento týden bude věnován pohybu - proto jsme vybrali jako knihu týdne „O bolesti zad“ od autorů Jana Hnízdila a Zuzany Baluchové. Lékař Jan Hnízdil je známý rehabilitační lékař a psychosomatik, který se snaží zdraví (nemoc) pojmout komplexně bio-psycho-sociálně. Je autorem mnoha knih (Mým marodům, Zaříkávač nemoci, Příběhy obyčejného uzdravení), kde na příkladu pacientských kazuistik ukazuje, že bychom měli hledat v léčení pacientů i jiné cesty než jen předpis medikamentů. Stejně je pojata i tato kniha, která nám poskytuje informace o tom, jak vlastně bolesti zad vznikají, jak se vyšetřují a jak si můžeme pomoci sami. Tyto informace krásně doplňuje praktický návod Mgr. Zuzany Baluchové, která je nejen vystudovanou fyzioterapeutkou, ale i zkušenou cvičitelkou jógy. Její cvičení je komplexní, ale zároveň jednoduché, založené na vědeckých principech, které jsou ale ověřeny staletím používání. Jednotlivé cviky jsou krásně popsány a doplněny velmi ilustrativními obrázky Jana Hlaváčka.