Ceny za stoupání na rozhledny rozdány. Příští rok vás pozveme na poutní místa

27. 10. 2022

Tečku za prázdninovou soutěží Vzhůru do oblak, kterou se pořadatelé z Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace FN Olomouc a Lázní Slatinice snažili motivovat účastníky k cestám na rozhledny, učinilo předání hlavních cen. Toho se ve středu 26. 10. 2022 společně ujali přednostka kliniky Eliška Sovová, ředitelka slatinických lázní Irena Vašicová a ředitel FN Olomouc Roman Havlík.

  • Hlavní cenu - víkendový pobyt v Lázních Slastinice - převzala Vlasta Skácelová spolu se svým manželem z rukou ředitelky lázní Ireny Vašicové a ředitele FN Olomouc Romana Havlíka. 

 

První cenou byl víkendový pobyt v Lázních Slatinice. Ze 462 lístků reprezentujících všechny příspěvky ve facebookové skupině vylosovala Irena Vašicová vítězku – Vlastu Skácelovou. Pro cenu si přišla v doprovodu manžela, s nímž také navštívila všech 69 vyhlídkových míst, o něž se podělila ve skupině. „Na rozhledny chodíme s manželem moc rádi. Proto jsme taky s radostí přijali letní výzvu, přestože vysoké letní teploty nám v našem věku příliš nesvědčí,“ přiznává vítězka soutěže. Která rozhledna v ní zanechala největší dojem? „Jednoznačně to byl Babí lom u Lelekovic u Brna. Kromě krásného výhledu na Brno a jižní Moravu jsme měli radost z toho, že jsme zvládli poměrně těžký terén,“ vzpomíná Vlasta Skácelová, která je již nyní rozhodnutá, že se zapojí i do dalšího ročníku soutěže.

Výherkyní speciálního balíčku „pro skvělou kondici“ od společnosti Nutrend se stala Karin Chytilová. Za soubor potravinových doplňků a dobrot, který udělá radost a službu všem, jež chtějí zlepšovat svoji výkonnost, byla velmi vděčná. „Chystáme se s dětmi na dovolenou a všichni sportujeme, takže se nám ta výhra bude moc hodit,“ usmívá se lékařka Kliniky ústní a čelistní chirurgie FN Olomouc. Většinu ze svých třinácti výletů na rozhledny absolvovala celá pětičlenná rodina. „A která rozhledna se mi nejvíc líbila? Asi ta na Milíři u Hradce Králové. Je z ní krásný výhled po malebném okolí a dohlédnete až na Sněžku,“ zmiňuje Karin Chytilová. Ráda má ale taky rozhlednu na Velkém Kosíři. „Známe to tam dokonale, jezdíme tam často na kole. Většinou ale na rozhledně nezastavujeme. Po dlouhé době jsme se tam zastavili právě kvůli soutěži. Manžel se tehdy divil, proč chci nahoru,“ usmívá se Karin Chytilová.

Oproti předpokladům se pořadatelé rozhodli udělit i speciální cenu, a to Adreji Pytolajové, která spolu s manželem navštívila neuvěřitelných a rekordních 103 rozhleden, věží a vyhlídkových míst! „Takový výkon si prostě zaslouží respekt a ocenění. Možná že na cestách na rozhledny prošlapala boty, takže se jí určitě bude hodit poukaz do prodejny Intersport v hodnotě pět tisíc korun,“ vysvětlila Eliška Sovová. „S manželem jsme se v tom doslova našli. Díky tomu putování a stoupání na kopce a rozhledny jsme se zase vrátili do kondice, o kterou jsme po covidu a kvůli restrikcím spojeným s epidemií oba tak trochu přišli. Důležitým bonusem byl společně strávený čas. Za víkend jsme byli schopní zvládnout i třináct rozhleden, které nás zavedly do dosud nepoznaných koutů naší země,“ popisuje benefity soutěže Andrea Pytolajová, která si zamilovala všechny výhledy na velká města.

Pořadatelé mají už nyní jasno, kam zájemce pozvou příště. „V prvním ročníku to byly studánky, letos rozhledny a v následujícím roce jsme se rozhodli pro poutní místa. Začátek výzvy plánujeme už na začátek jara. Opět chceme lidi vytáhnout ven, motivovat je k cestám do přírody a k tomu, aby ve společnosti přátel nebo rodiny strávili volný čas na čerstvém vzduchu a zažili něco nového. Jsem moc ráda, že se nám daří tento náš cíl naplnit,“ těší Elišku Sovovou.