#KnihaTydne | Renata Červenková, Radkin Honzák: Všichni žjjem´ v blázinci. Současnost očima psychiatra.

13. 9. 2021

Krásná kniha rozhovorů novinářky Renaty Červenkové a nestora naší psychiatrie doktora Honzáka, která vás pohladí na duši, ale také přivede k zamyšlení nad otázkami, které vás třeba dříve nenapadly. Kapitoly jako například „Pacientské lži, doktorské pravdy a naopak (nikdy neříkejte sakra, dokud je pacient při vědomí)“, „Račte na kanape! (vždy se najdou Eskymáci, kteří vypracují pro obyvatele Konga pokyny, co dělat, za velkých veder)“, „Napište mi Lexaurin, ten růžovej (lék je taková látka, která po naočkování pokusným morčatům vyvolává vědeckou zprávu)“ a další přímo vybízí k přečtení této skvělé knihy. Poslední kapitola je uvedena citátem Roberta Fulghuma:

• Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
  • Že mýty mají větší moc než historie.
  • Že sny jsou mocnější než zkušenost.
  • Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
  • Že smích je jediným lékem na zármutek.
  • A věřím, že láska je silnější než smrt.