#KnihaTydne | Snězte tu žábu - Brian Tracy

5. 7. 2021

Dnes se opět vrátíme k mému oblíbenému autorovi - Brian Tracy napsal i velmi zajímavou a poučnou knihu Snězte tu žábu - 21 rad, jak v co nejkratším čase udělat co nejvíce.

Jak píše autor v předmluvě, nikdy není dost času udělat všechno, co je třeba, jste doslova zavaleni prací a osobními povinnostmi, projekty, haldami časopisů, které by se měly přečíst a stohy knih, do kterých se hodláte pustit, jen co budete mít všechno hotovo. Pravda je taková, že hotovi nebudete nikdy. Nikdy se svými úkoly neskončíte. Získat kontrolu nad svým časem můžete jen tak, že změníte styl svého myšlení, práce a nakládání s nekonečným přívalem povinností, které Vás denně zaplavují.

Umění vybrat si v daném okamžiku ten nejdůležitější úkol a začít na něm pracovat a plnit jej rychle a dobře, bude mít na váš úspěch větší vliv než jakákoliv jiná schopnost či dovednost.

Mark Twain kdysi řekl, že pokud každý den hned ráno sníte živou žábu, můžete tento den prožít směle s vědomím, že nic horšího vás už nemůže potkat. Vaše žába je ten největší a nejdůležitější úkol, který budete pravděpodobně odkládat, pokud s tím neuděláte něco hned.

Používejte Paretovo pravidlo 80/20- tedy 20% vaší činnosti tvoří 80% výsledku. Plánujte, vybírejte, jednejte…

Eliška Sovová